Yurtdışı Akademik Sömestr Dil Eğitimi Programları

Programın içeriği ‘Genel İngilizce’ programlarına benzerdir. Öğrencilerin dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme kabiliyetlerini ilerletmeye amaçlayan dersler yapılır. Program içinde; IELTS, TOEFL, Cambridge gibi sınavlara hazırlık kursları da verilmekle beraber, eğitim alan öğrencilerin talebine göre İş İngilizcesi, Ticari İngilizce,Uluslar Arası Pazarlama, Medya,Turizm, Bilgisayar Uygulamaları, Akademik Amaçlı İngilizce gibi diğer bazı konular hakkında da eğitim verilmektedir. Okullardan bazıları “Akademik Yıl Programı” diplomasına ilave olarak tercih edilen derslerle ilgili ilave diploma da vermektedir.
Genel dil eğitimi programlarından farklı olarak senenin belirli periyotlarında açılan bu eğitim programlarında, daha yoğun bir yabancı dil öğrenimini yüzde 20-30 civarında daha az para vererek alabilirsiniz. Akademik eğitim programlarının başlangıç zamanları genel programların aksine kısıtlı sayıdadır. Genel olarak Eylül, Ocak, Nisan, Temmuz ayları Akademik Yıl Eğitim Programları için başlangıç tarihleridir.

Akademik Dönem Programının Artıları
Mükemmel yabancı dil öğrenme olanağına sahip olursunuz.
Genel İngilizce’nin dışında İş İngilizcesi, Akademik İngilizce veya staj programlarına dahil olma imkanınız olur.
Okulların zenginkültürel, sosyal ve sportif etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.
Bazı okullarda 3 farklı ülke, kent veya eğitim kurumunda eğitim alma olanağına sahip olursunuz. Arzu ederseniz, o eğitim kurumunun değişik kentlerindeki okullarında eğitim alabilirsiniz.
Ülke dışında uzun dönem İngilizce dil eğitimi almak için en düşük maliyetli seçenektir.
Yurdumuzda İngilizce eğitim veren özel bir üniversitede eğitim alacaksanız da çok daha ekonomik bir tercihtir.

Yurtdışı eğitim programları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın