Yurtdışında Dil Kursu Alırken Kaçınmanız Gereken 4 Şey

Farklı bir ülkede dil eğitimi için ayırdığınız vaktin elinizden geldiğince dolu dolu geçmesi dil ediniminiz ve sosyalleşme bakımından bol miktarda hafızalara kazınacak hatıra kazanacağınız sonucuna varır. Bunun farkında olarak karşılaşacağınız tüm imkanları değerlendirmek ve yurtdışında yabancı dil öğreniminiz nihayetinde “İyi ki yapmışım!” diyebilmek istiyorsanız bu süre boyunca dikkat etmeniz gerekenleri belirlemenizde yarar var. Bu yüzden farklı bir ülkede yabancı dil kursu alırken önemli bulduğumuz bazı konuları size anımsatmak isteriz. Bu konularda daha ayrıntılı bilgi içinse bir yurtdışı eğitim danışmanılığı başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

1. Gideceğiniz ülkeyi öğrenmemek

Eğitim göreceğiniz yer ile ilgili mutlaka seyahatinizden evvel iyi bir inceleme yapın. Yeni bir yerde vakit geçirmeden önce o şehrin havası, kültürü, mutfağı gibi sürekli karşı karşıya geleceğiniz noktalarda az da olsa düşünceniz olması hayatınızı kolaylaştıracak. Örneğin, İngiltere’de bulunan dil okulları hakkında ayrıntılı bilgiyi bu siteden edinebilirsiniz.

2. Sürekli kendi dilini konuşmak

Dil öğrenimi hedefiyle yurtdışına gitmenizin seyahat etmek dışında bir sebebi var; öğrendiğiniz dili doğduğundan beri kullanan insanlarla arkadaşlık kurmak. Dil kursunuz boyunca genel olarak kendi anadilinizi konuşursanız bu isteğinizden dönmüş olursunuz. Bu yüzden gittiğiniz şehirden yeni insanlarla tanışmak ve onlarla sohbet etmek en az kursun programı ölçüsünde önem taşır.

3. Yeni şeyler denemek istememek

Geçici bir zaman için bulunacağınız bu şehirde muhtemelen kendi ülkenizde karşılaşmayacağınız birçok sürprizle karşı karşıya geleceksiniz. Yeniliklere karşı direnş gösermeyin. Pratik bir araştırmayla birbirinden güzel lezzetler keşfedebilir ve kim bilir belki daha önce hiç duymadığınız bir şarkıda dans edebilirsiniz.

4. Günlük tutmaya özen göstermemek

Yurtdışında eğitim görürken geçirdiğiniz vakit ilerde sizin için çok kıymetli olacak. Yıllar geçse de hafızanıza kazınacak pek çok anınız birikecek. Dil öğreniminiz boyunca yanınızda bir kalem defter olsun ve fırsat buldukça başınızdan geçenleri yazın. Uzun zaman geçse de bu günlüğü karıştırmak büyük keyif verecek.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın