Business İngilizcesi Programları

Gerek çalışma yaşamında, gerek gündelik hayatımızda kullanmak, hatta bazen sadece kendi şahsi ilerlememize katkıda bulunmak için, neredeyse hepimiz yabancı dil öğrenimi görüyoruz.

Öteki taraftan, tüm dünyanın bir tek resmi dili olsaydı hangi dil olabilirdi sorusunu yanıtlasaydık, hiç şüphesiz hep birlikte İngilizce şıkkını seçerdik. Bununla beraber küreselleşen iktisat yaşamında istenilen İngilizce düzeyi artık “derdini söyleyebilme” seviyesinin daha çok üstünde bir İngilizce bilgisini gerektiriyor. Zira yaşamımızda çalışma yaşamının en taban trendlerinden biri olan “uzmanlaşma” konsepti ve personelin her yerde kendilerini buna uygun ilerletmeleri isteniyor. Yabancı dil bilgisi için de personellerden iş sahaları için gerekli donanıma sahip olması bekleniyor. Başta Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, İngiltere ve Kanada olmak üzere, yurt dışında pek çok farklı ülke ve okulda gösterilen iş hayatı İngilizcesi programları, katılımcılarına iş dünyasının ihtiyaç duyduğu donanımı sağlama ve çalışma dünyasının yarış ortamında muvaffakiyet ile kariyerlerinde süratli yükselme fırsatı veriyor.Bu tarafı ile orta ve üstü düzeydeki yöneticilere ya da iş hayatına yeni atılmış insanlara uygun eğitimler olarak uygulanabilecek olan çalışma yaşamı İngilizcesi programları, içerik açısından birçok farklı branşta sunulmaktadır.

Çalışma hayatı İngilizcesi programına gideceğiniz kursa karar verirken, öncelikle hangi çeşit programın verildiğinin incelenmesi gerekmektedir. Çalışma yaşamı İngilizcesi programını yalnızca seçmeli derslerden biri olarak vermekte olan kurumlar olduğu gibi, profesyonel iş adamlarına yönelik ihtisas dersleri hazırlayan ve çalışma İngilizcesinin pek çok değişik alt dalında da program sunan okullar da mevcuttur. Ayrıca kurumdaki öğrenci profiline ve hangi yaş ekibinde çalışma hayatı İngilizcesi programlarının hazırlandığına dikkat edilmesi yararlı olacaktır.. Eğer dil eğitiminiz sonrasında çalışma başvuruları yapmayı istiyorsanız veya çalışmayı düşündüğünüz kurum iş İngilizcesini mecburi tutuyorsa, bu testlere hazırlık programı yapan dil kurumlarını da seçebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın