Farklı Bir Ülkede Üniversite Eğitimi Almanın Kariyere Faydaları

Yurtdışında üniversite okuma kararı bir öğrencinin belki de ilerideki hayatına ve kariyerine dair vereceği ilk ciddi ve önemli karar olacaktır. Bu, en basitinden, bulunduğu ülkeyi geçici veya kalıcı bir süre için bırakarak daha önce hiç aşina olmadığı bir kültüre ve yaşantıya ayak uydurma çabasıdır.

Yurt Dışında Eğitimin Önemli Olduğu Bölümler

Ülkemizde, özellikle akademik kariyer alanında yurt dışı eğitim olmazsa olmaz bir pozitif nitelik taşımaktadır. Baktığınızda her ne kadar şart değilmiş gibi dursa da, üniversitede bir akademisyen ya da ilerde bir hoca olmak için başka bir ülkede yüksek lisans veya doktora yapmak bilinmeyen bir kural, gerekliliktir. Bunun haricinde hususi sektörde, neredeyse her bölümde yurt dışı öğrenimin size artı bir kıymet kattığını hep hatırlamalısınız. Günümüzde bilhassa yabancı dil eğitimi, mühendislik, akademik, pazar araştırma, mütercim tercümanlık, telekomünikasyon, mimarlık ve online pazarlama gibi çalışma alanlarında yurt dışında eğitim almak, tesiri süratli hissedilen bir fark yaratmaktadır.

Yurtdışı Eğitimin Faydaları

Yurtdışı eğitim, genel anlamıyla bireyin farklı bir ülkede öğrenmeye ve yaşamaya verdiği tepkiyle birlikte kendini kanıtlamasına, bu surette de kendine güveni artar. Bunun dışında ülkemizde bize gösterilenden çok farklı bir yabancı dil yetkinliğini de yaşayarak kazandırır. Bunların sonuncunda da Türkiye’de aynı alandan mezun ve muadil kariyerlilerle aramızda fark açmış oluruz.

Başka Bir Ülkede Üniversite Eğitimi Almanın Katkıları

Aldığınız eğitim ve oluşturduğunuz network (tanıdık ağı) ile yurtiçinde ve yurtdışında daha çok çalışma imkanı ve yüksek maaş fırsatı sunar. Gittiği ülkede kullandığı ve etrafındakilerle konuştuğu farklı dillere hâkimiyetinin artmasını sağlar. Bazı bölümler için olması gerekli niteliktedir (örn: mütercim tercümanlık, akademik, yabancı dil). Kişiye daha geniş bir perspektifte dünya görüşü kazandırır. Eğitim gördüğü ülkede ya da farklı yabancı bir ülkede yaşamayı planlıyorsa mühim bir evre niteliği taşır.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın