Hangi Kentte Yaz Okulu?

Genellikle Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleşen Yaz Kampları, İngilizce konuşmayı öğrenirken aynı zamanda pek çok kültürel, sosyal ve sportif aktivitelere katılmak isteyen sekiz ile on sekiz yaş aralığındaki öğrencilere hitap etmektedir. Yaz Okullarının gayesi, gençlerin dil becerilerini geliştirirken, öbür yönden de çocukların başka kültür ve milletleri |öğrenmesini sağlamaktır.

Yaz Okulu zamanında gençler haftada 20 saat İngilizce’nin dışında, haftada en az 1 tam gün ve 1 yarım gün şehir içi ve dışına kültürel gezilere katılım göstermektedir. Ayrıca her gün, çoğunlukla öğle sonrasında, çocuklar için sosyal ve sportif aktiviteler hazırlanmaktadır.

Daha önce başka bir ülkeye seyahat etmemiş, 13 yaşından ufak öğrenciler için Amerika yerine Birleşik Krallık’ta yaz okulları önerilmektedir. ABD’nin ülkemizden minimum on saat uçuş mesafesinde olması ve ülkemiz ile arasında yedi saat zaman farkı bulunması sebebiyle, ABD en az 13 yaşında ve tecrübeli gençler için daha elverişlidir. Aynı biçimde, daha önce pek çok kez İngiltere’deki yaz okullarına gitmiş ya da istediği özelliklerde, ilgi alanlarına mutabık bir yaz kursunu yalnızca Amerika’da bulabilen öğrenciler için ABD önerilebilir. Birleşik Krallık ise, Türkiye’den 4 saat uçuş mesafesinde olması ve ülkemiz ile arasında 2 saat zaman farkı bulunması, Kampüs içi ve Kampüs dışı, pek çok başka hobiye uygun yaz okulu ve kamplara sahip olması nedeniyle seçilir.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın