Hangi Şehirde Yaz Okulu?

Genellikle Temmuz-Ağustos aylarında eğitim veren Yaz Kampları, İngilizce konuşmayı öğrenirken aynı anda çeşitli sportif, kültürel ve sosyal etkinliklere katılmak isteyen sekiz ile on sekiz yaş aralığındaki öğrencilere hitap etmektedir. Yaz Okullarının isteği, gençlerin İngilizce becerilerini iyileştirirken, öbür yönden de insanların başka kültür ve milletleri öğrenmesini sağlamaktır.

Yaz Okulu tercih ederken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şartlar, çocuğun yaşı, hobileri ve ilgi alanlarıdır. Önerilen program vakti ise yaz kursu için 3 ya da dört haftadır. Eğitim için ayrılan bütçe ve zaman, ülke ve şehir tercihini de etkilemektedir.

Yaz Okulları için en çok tercih edilen ülkeler hiç şüphesiz Amerika ve İngiltere’dir. Hem İngiltere’de hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversite kampüslerinde düzenlenen yaz kampları çok ilgi çekmektedir. Çocuğun kaç yaşında olduğu ve daha önce yurtdışında bulunup bulunmadığı ülke tercihinde büyük önem taşımaktadır.

Sizde yaz okulları ile ilgileniyorsanız ingiltere yaz okulları ve amerika yaz okulları sayfalarından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın