Harry Potter temalı yaz okulu programları

Harry Potter Temalı Yaz Programları İle İngiltere

Yurtdışı dil okulları ve yaz okulu programları için çokça tercih edilen İngiltere’de 9-13 Yaş arasındaki uluslararası öğrencilere yönelik Harry Potter temalı yaz programı yürüten bir çok dil okulu bulunmakta.  Bu yaz okulu programlarının en çok tercih edilenlerinden biri ise Studio Cambridge dil okulu tarafından organize ediliyor.

Studio Cambridge, Sir Edward adındaki Temmuz – Ağustos ayları arasında devam eden bu temalı yaz kampını Harry Potter’ın film haline getirildiği bir çok tarihi binaya ve geniş yeşil alanlara sahiptir. Cambridge’in yer alan İngiliz bir yatılı okul olan King’s Ely’de gerçekleştiriliyor.

Harry Potter temalı yaz okulu

Harry Potter Temalı Programlar

Dünyaca ünlü yazar ve editör J.K. Rowling tarafından kaleme alınmış 7 serilik bir kitap ve film serisi olan Harry Potter özellikle gençlerin takip ettiği bir fenomen. İlki 1997 yılında “Harry Potter ve Felsefe Taşı” adı ile kaleme alınan serinin ilk filmi ise 2001 yılında çekilmiştir.

Dünyanın en çok satan çocuk romanı olmasının yanı sıra Londra’da tiyatro oyunu olarak da sahneye koyulmuştur. Başarısının arkasında aynı zaman da büyük reklam ve pazarlama çalışması olduğu da reddedilemez tabii ki. Bir kitap olmaktan ötesinde öncelikle filmleştirilmiş sonrasında da kitap, kalem, nevresim, oyunlar şeklinde hizmete sunularak her yaştan insan için bir yaşam tarzına gelmiştir.

Özellikle filmin çekildiği Cambridge şehrinde ve civarında yer alan muhteşem mimariye sahip binalar yerli yabancı binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Harry Potter’ın uzun yıllardır devam eden ve azalacak gibi de görünmeyen popüleritesinden en çok nasibini alanlardan biri dil okulları.

Harry Potter temalı yaz kampları

Temalı yaz programları özellikle yaz tatilini gezerek, oynayarak ve eğlenerek geçirmek isteyen öğrencilerin dikkatini bir yere toplamak için harika. Öğrenciler hafta içinde gündüz saatlerinde gramer derslerinde öğrendikleri bilgileri “Harry Potter” dilinde pekiştiriyor. Kitap ve filmlerinde  heyecanla ve imrenerek izledikleri Asa Yapımı, Çapulcu Haritası, QuidditchTurnuvası gibi aktivitelerle İngilizceyi benimseyerek öğreniyorlar.

Studio Cambridge’nin uzun yıllardır devam ettirdiği bu programa 2018 yaz döneminde de bir çok milletten uluslararası öğrencinin katılım göstereceği de hiç şüphesiz.  Siz de hızla dolan kontenjanlarda, kendinize bir yer bulmak isterseniz Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarından ücretsiz destek alabilir, okula kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen kayıt yaptırmak için yurtdışı eğitim sektöründe öncü Global Yurtdışı Eğitim‘in bilgi istek formunu doldurabilirsiniz.

Bir cevap yazın