İngilizce Eğitimi Alma Rehberi

Günümüzde İngilizce öğrenimine ilişkin en büyük referans İnternettir ve memleketimizde olmasa bile birçok ülkede insanların geneli yalnızca internet üzerinden yabancı dil eğitimi almakta, öğrenim aşamasında olanlar ise kesinlikle destek amacıyla internetten yararlanmaktadır. “Okul Olmadan Eğitim” kavramı dünya literatürüne girdiğinden beri, “çevirim içi” öğrenim hizmeti vermekte olan web sitelerinin ciddiyeti ve sayısı önemli miktarda artmıştır. Görünen o ki yakın gelecekte bireyler dil öğrenirken parmak kaldırmayıp, farenin sol düğmesine tıklayacaklar, zil çalmasının yerini modem sesi alacak ve diplomamız e-mail gelecek. Daha 10 yıl önce bilgisayarın başında pijamasıyla alışveriş yapmakta olan ve karısına “Canım, alalım mı?” diye bağıran bir kişi karikatürüne kahkahalarla gülen insanlar, günümüzde bir duruma gülmeden önce iki kez düşünmeye başladı. Tüm bu gelişmelere rağmen Türkiye’de hala “internet eşittir chat” düşüncesinden kurtulamayan bir kesim bulunmakta ve bu bilgi “manipülatörleri” örgüt evi olarak sıklıkla internet cafeleri kullanmaktalar. Siz kesinlikle bu örgüte dahil olmayın. Yabancı dil öğrenirken mutlaka internette bulunan kaynaklara ulaşın.

Yabancı dil öğrenme sürecini mutlaka eğlenceli bir hobiye dönüştürün. Bunu yapabilmek için yabancı bir magazine (Time ya da Newsweek) abone olun. Sinemaya gittiğinizde İngilizce dil seviyenizin mutlaka artacağını bilerek o bilinçle seyredin. Filmlerden maksimum düzeyde yararlanmak için şayet gerekli donanıma sahipseniz DVD’leri hem seslendirmesi, hem de altyazısı İngilizce olarak seyredin.

Periyodik olarak kesinlikle düzeyinize uyumlu kitap okuyun. Şayet düzeyinizi bilmiyorsanız ölçünüz şu şekilde olsun olsun. Şayet 1 sayfa boyunca hiç sözlüğe bakma ihtiyacı duymuyorsanız okumakta olduğunuz kitap düzeyinizin altındadır ve bir fayda sağlamaz. Bu yüzden okumakta olduğunuz kitabın bir sayfasında yalnızca 2-3 kez sözlük ihtiyacı duyacağınız kitapları seçin ve düzeyi giderek çoğaltın.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın