İngilizce Öğrenme Teknikleri

Teknolojinin araç-gereçlerinden her biçimde faydalanın: MP3, CD, IPod gibi araçlarınıza İngilizce şarkı, metin gibi materyalleri yükleyerek evde, arabada, yolda kulaklığınızla birlikte, yatmadan önce bunları dinleyin. Sosyal medyadan İngilizce dilince dergi ve gazeteleri okuyun, ilgi alanlarınız ve hobilerinizle alakalı sitelerde soruşturma yapın.
Günlük olarak çalışmalar yapın: Haftanın bir günü yedi saat çalışmaktansa, her gün bir saatinizi çalışmaya ayırmak daha sağlıklıdır. Bu çalışmayı her gün okuduğunuz gazete, yaptığınız spor gibi günlük bir etkinliğe dönüştürün.
Arkadaşlarınızla beraber çalışın: Dostlarınızla ya da yabancı dil bilen bir tanıdıkla egzersiz yapın. İngilizce konuşun, basit kelimeleri ana dilinizi konuşmadan bu dilde söyleyin. Diğer öğrencilere kelimelerin manalarını sorabilir, fiil çekimlerini beraber yapabilirsiniz.
Kendinize vakit tanıyın: Kelimeleri hatırlayamadığınızda, konuşulanları anlamadığınızda umutsuzluğa kapılmayın sakın. Dil, yavaşça ve zihinde yeni bağlantılar oluştukça öğrenilir. Bu bizim kontrol edemediğimiz, kendi kendine gelişen bir süreçtir. Bu pozisyonda düzenli olarak çalışmak ve gerisini zamana bırakmak başarılı olmanın en önemli garantisidir.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın