İngiltere dil okullarında ders dışı yapılacaklar

İngiltere Dil Okullarında Ders Dışı Yapılacaklar

İngiltere Dil Okulları

İngiltere, dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Gerek tarihi yapılarıyla gerek ise doğal güzellikleri ile ünlü olan bu ülkede çok eski zamanlara dayanan geniş ve zengin bir kültür hakimdir. İngilizce’nin anavatanı olan bu kuzey Avrupa ülkesi her yıl pek çok turist ve öğrenci tarafından ziyaret edilmektedir. Pek çok kaliteli dil okulunun, üniversitenin ve lisenin yer aldığı İngiltere’de ders sonralarında, hafta sonlarında ya da tatillerde yapılacak pek çok etkinlik vardır. İngiltere dil okullarına gitmeyi düşünürseniz yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Dil Okullarında Derslerin Dışında Neler Yapılabilir?

İngiltere Sokaklarında Gezmek

İngiltere tarih olarak bakıldığında dünyanın en zengin tarihe sahip olan ülkelerinden biridir. Çok yüksek oranda tarihi dokuya sahip olan ülkede, binalar, çevredeki yapılar İngiliz tarihini ve kültürünü yansıtmaktadır. Elinize kahvenizi, haritanızı alıp İngiltere sokaklarında gezmek sizi İngiliz kültürüne yakınlaştıracağı gibi aynı zamanda keyifli vakit geçirmenize de yardımcı olacaktır.

Müzeler, galeriler, tiyatrolar

Shakespeare gibi dünyaca ünlü sanatçıların yurdu olan İngiltere’de sanata verilen değer oldukça yüksektir. Gittiğiniz her İngiliz şehrinde en az bir müze, galeri, tiyatro ya da opera sahnesi yer almaktadır. Ders çıkışlarında ya da akşam arkadaşlarınızla birlikte bir Shakespeare oyununa gidebilir, oyunu bir Shakespeare tiyatro salonunda izleyebilirsiniz. Aynı zamanda, dünyadaki pek çok tarihi eserin sergilendiği müzelerde vakit geçirebilir, hafızanıza kazınacak ilginç eserler görebilirsiniz.

Şehirler

İngiltere’de ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Gittiğiniz dil okulunun bulunduğu şehir kadar bu şehir dışındaki yerleri gezmeniz de oldukça kolay. Örnek verecek olursak, Londra’daki bir dil okulunda eğitim almanız esnasında hafta sonu bir güney sahil kasabası olan Bournemouth’a gitmeniz yalnızca 2- 2 buçuk saatinizi almaktadır. Ayrıca, bu şekilde gezerek farklı şehirlerdeki farklı kültürlere sahip insanlarla tanışabilir ve dil eğitiminizin yanı sıra tatil yapma fırsatını elde edebilirsiniz.

İngiliz Kafeleri, Barları

İngilizlerin kültürel etkinliklerinden biri olan “5 çayı” etkinliği yalnızca İngiliz evlerinde değil, kafelerinde de organize edilmektedir. Çayı oldukça seven İngiliz halkı ile bu saatlerde sıcak bir sütlü İngiliz çayı eşliğinde sohbet etme şansınız oldukça yüksektir. Aynı zamanda İngiltere, tarihi ve kendine has barları ile de ünlüdür. Pek çok ülkede de benzer konseptler ile yer alan ve “English bars” olarak adlandırılan bu barlara gidip İngiltere’de olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bunlar İngiltere’de ders dışında yapabileceğiniz etkinliklerden sadece bazılarıdır. Bu güzel ülkede, her daim eğlenceli bir şeyler yapılabilmektedir. Sizler de bu muhteşem ülkede dil eğitimi almak ve bu etkinliklere katılmak istiyorsanız 0 (212) 227 0 227 numaralı ofis telefonumuzdan bizleri arayabileceğiniz gibi; bilgi istek formumuzu doldurarak da bizlere ulaşabilirsiniz.

Yabancı dil öğrenme yolları adlı makalemize göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Bir cevap yazın