İngiltere yaz okullarında tıp eğitimi

İngiltere Yaz Okullarında Tıp ve İngilizce Eğitimi

İngiltere Yaz Okullarında Tıp + İngilizce Eğitimi

İngiltere yaz okullarında İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz gibi bir çok konuda programlara katılarak eğitim alabilirsiniz. Geleceğe yönelik hayallerine erkenden karar vermiş Biyoloji, Kimya konularına, anatomi ve fizyoloji gibi konularda meraklı genç yaşta öğrenciler için tasarlanmış bir yaz okulu programıdır. Ayrıca öğrenciler University of Oxford’un bazı kampüslerinde eğitim görme ve konaklama şansına sahip olurlar.

İngiltere yaz okulları, 7 – 17 yaş arasındaki öğrencilere yönelik programlar sunmaktadır. İngilizce dil eğitimi ile bir yandan İngilizcesini geliştiren öğrenciler, diğer yandan da yaz tatillerini yaşıtlarıyla eğlenceli aktiviteler gerçekleştirerek geçirmektedirler.

Tıp bilimini tanıtma niteliğinde iki haftalık bir program olan Oxford Royale yaz okulu programında öğrenciler Genel İngilizce ve Tıpta kullanılan teknik terimleri de öğrenmiş olurlar.
13-15 yaş aralığındaki uluslararası öğrencilerin katılım gösterebildiği 2 hafta süreli programlardır.
2 hafta süresince öğrenciler;
• Tıp Eğitimine dair bakış açısı kazanırlar.
• University of Oxford’un bazı kampüslerinde eğitim görür ve konaklarlar.
• Dünyaca ünlü misafir konuşmacıların katılımı ile söyleşileri dinleme fırsatına sahip olurlar.
• Yakın çevredeki tarihi bölgelere gezilere katılırlar.
• Kurs bitiminde resmi mezuniyet seremonisi ile unutulmaz hatıralar edinirler.

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki kurs saati seçeneği bulunur. 20 ve üzeri ders saatinde eğitim alabilirler. Bu kurs süresince öğrenciler hem pratik hem de teorik eğitimlere katılırlar. Doktor olmanın aynı zamanda hastalarla iyi bir ilişki kurabilmek olduğunu öğrenirler.İnsan anatomisini yakında tanıyarak medikal prosedürlerin temel noktalarını öğrenirler. Basit medikal aletlerin nasıl kullanılacağını öğreten interaktif workshoplara katılırlar. Bu sayede gelecekte bir tıbbi kariyer için uygun olup olmadıklarını değerlendirme şansına sahip olurlar.
2018 yılında başlangıç tarihleri 1 Temmuz, 15 Temmuz ve 29 Temmuz’dur. Bu program 2018 Yaz döneminde University of Oxford’un Lady Margaret Hall ve St.Peter’s College kampüslerinde uygulanacaktır. Siz de 2017 yılında 39 farklı milletten öğrenci katılım gösterdiği bu yaz programına 2018 yılı için hangi milletten kaç uluslararası öğrencinin katılım gösterdiğini ve kontenjan oranlarını inceleyebilirsiniz.

Harry Potter temalı yaz okulu programları sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın