Yabancı Dil Öğrenme Teknikleri

Teknolojinin araç-gereçlerinden her şekilde yararlanın: CD, MP3, IPod gibi araçlarınıza yabancı dilde metin, şarkı gibi materyalleri yükleyerek arabada, evde, yolda kulaklığınızla beraber, gece yatmadan önce bunları dinleyin. İnternetten yabancı dilde dergi ve gazeteleri okuyun, ilgi alanlarınız ve hobilerinizle alakalı sayfalarda soruşturma yapın.

Ders aksatmayın: Dersleri kaçırmadan takip edin. Derse gidemezseniz bile mutlaka başka birinden hangi konularının işlendiğinin bilgisini ve notlarını alın.

Başka öğrenciler ile birlikte çalışın: Dostlarınızla veya bu dili bilen bir tanıdığınızla konuşun yapın. Yabancı dilde konuşun, kolay cümleleri ana dilinizi konuşmadan bu dilde söyleyin. Diğer öğrencilere kelimelerin manalarını sorabilir, fiil çekimlerini beraber gerçekleştirebilirsiniz.

Dili ana vatanı olan ülkede öğrenin: Eğitim amaçlı MBA, turistik gezi, arkadaş-akraba ziyareti, work&travel vs. yollarla farklı bir ülkeye giderek dili konuşulduğu ülkede öğrenebilirsiniz. Bilhassa pratik konuşma ve iletişim kurma açısından çok kısa sürede olumlu sonuçlara ulaşırsınız. Zira o ülkede o dili konuşmaya mecbursunuz, başka çözümünüz yok!

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın