Yabancı Dil Öğrenme Yolları

Teknolojik araç-gereçlerden her şekilde faydalanın: CD, MP3, IPod gibi araçlarınıza İngilizce dilinde şarkı, metin gibi materyalleri yükleyerek yolda, evde, arabada kulaklığınızla birlikte, gece yatmadan önce bunları dinleyin. İnternetten İngilizce dergi ve gazeteleri okuyun, hobileriniz ve ilgi alanlarınızla ilgili sayfalarda soruşturma yapın.
Günlük olarak çalışmalar yapın: Haftada bir gün 7 saat çalışmaktansa, her gün 1 saat çalışmak daha mantıklıdır. Bunu her gün yaptığınız spor, okuduğunuz dergi gibi günlük bir etkinliğe dönüştürün.
Arkadaşlarınızla birlikte çalışın: Diğer öğrencilerle veya İngilizce bilen bir tanıdığınızla egzersiz yapın. Yabancı dilde konuşun, basit kelimeleri ana dilinizi kullanmadan İngilizce söyleyin. Diğer öğrencilere kelimelerin anlamlarını sorabilir, fiil çekimlerini beraber yapabilirsiniz.
Dili kullanıldığı ülkede öğrenin: Turistik gezi, eğitim amaçlı MBA, work&travel, arkadaş-akraba ziyareti vs. yollarla başka bir ülkeye giderek yabancı dili konuşulduğu ülkede öğrenebilirsiniz. Özellikle iletişim kurma ve pratik konuşma bakımından çok kısa bir zamanda pozitif sonuçlar alırsınız. Çünkü o ülkede o dili konuşma mecburiyetindesiniz, başka çözümünüz yok!

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın