Yöneticiler için İngilizce Eğitim Programları

Gittikçe ufalan dünyamızda dil öğrenme ya da ilerletme ihtiyacı geçmiş yıllara kıyasla daha gerekli bir hal aldı. Özellikle globalleşme ve internetin hemen hemen tüm hayatımıza egemen olmasından sonra yabancı dilin önemi sadece sosyal çevrelerde, toplumsal çevrelerdeki kültürel alışverişte değil, ticaret ve iş alanında da çoğalarak kendini gösteriyor.

İşte, bu tür gereksinimlerin sadece bizim yurdumuzda değil diğer ülkelerde de hızla çoğaldığını gören kimi ileri görüşlü okullar yıllar önce “Executive Yabancı Dil Eğitimi” eğitim programları uygulamaya başladılar. Belli bir yaştan sonra dil eğitimi verilirken öğrenim niteliği ve koşulları biraz daha farklı olarak sunulmaktadır. Bu eğitim programlarında katılan kişilerin hepsi çalışma yaşamının içinde bulunmakta olan uzmanlardır ve sınıflar genel olarak dört kişiyi geçmez, bu rakam çok idealdir.

İş adamları için İngilizce dil öğrenimi olarak seçilebilecek ülkelerin ilk sırasında ABD ve İngiltere gelir, tabi bu 2 ülkenin beraberinde Belçika’nın da bu konuda çok uzun yıllardır dünyaca ünü mevcuttur. Burada yöneticinin ülke tercihte bulunduktan sonra dikkate alacağı ilk konu, şehir yaşamının içerisinde olup, bulunmakta olduğu kentinde de avantajlarını yaşamayı mı yoksa tersine kentin dışında sakin olan olan bir alanda bulunan bir okulda günlük uğraşlardan uzaklaşıp sadece yabancı dil eğitimine odaklanabilmeyi mi istediği konusunda karara varmak olacak.

Bu arada yalnızca öğrenim değil, yöneticilerin konaklama seçenekleri de öğrenci olanların konaklamasından daha farklıdır. Belli bir yaş ve iş yaşamının içinde olan profesyonel kişiler, aile yanında konaklama yerine çok daha özgür şekilde hareket edebilecekleri konaklamalı programları ya da otelde kalmayı seçmektedirler. Konaklama ayağı, programın çok önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Bu çok özel yönetici eğitim programlarını tercihte bulunurken en en dikkatli olunması gereken konu katılımcının ihtiyacının ve nasıl bir eğitim programı istediğinin belirlenmesi ve tabii seçeceği programın bunlar için uygun olup olmadığından emin olunmasıdır. Bu da konusunda uzman ve tecrübeli danışmanlardan destek alınarak kolaylıkla başarılabilir. Zira, yetkinlik sahibi bir yurtdışı eğitim danışmanının en doğru program için yapacağı gerçekten özenli bir araştırma, katılımcıya zaman ve bütçe olarak faydalı olacaktır.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın