Yöneticiler için İngilizce Programları

Son yıllarda memleketimizde özel sektörde bir çok şirketin yabancı firmalar ile birleştiğini biliyoruz. Bu sebeple, değişime uğrayan üst yönetim kadrosunda yabancı yöneticilerin de bulunması sebebiyle öncede şirketlerde yöneticilerin yıllarca kullanmadıkları dili şimdi çok sık ve akıcı bir biçimde kullanıyor olmaları gereği, KOBİ’lerin yurt dışındaki ülkelere açılıp ticari bağlar oluşturması yabancı dil öğrenme ihtiyacını doğurdu.

Bu ve benzer nedenlerden dolayı yöneticilerin de dil öğrenimi gereksinimi meydana geldiğinde, bir yönetici yüksek iş temposunun içinde hızlı bir şekilde netice alabilmek için nasıl bir yol izlemeli? Tahmin edilebileceği gibi ilk akla gelen, belli günlerde derse katılmak oluyor, ancak ilerleyen zaman içerisinde görüleceği gibi bunu bir disiplinle devam ettirmek bir yöneticinin yoğun iş temposunda neredeyse imkansız.

Executive İngilizce eğitimi programlarında genellikle günün belli saatlerinde grup dersi alıp, belli saatlerde özel ders, laboratuar ve beraber workshop çalışmaları yapılır. Genel İngilizce bilgisinin yanı sıra kimi özel konularda da katılımcının eğitim alması gerekebilir. Bankacılık, Finans, sigorta, sunum teknikleri, hukuk, raporlama v.b gibi konularla ilgili eğitim alabilmesi için önce katılan kişinin genel yabancı dilini belli bir düzeye ulaştırması beklenir. Sonrasında özel ders eğitmenleri bu tür konularda kendilerine öğrenim verecektir.

Bu arada sadece eğitim değil, idarecilerin konaklama seçenekleri de öğrenci olanların konaklamasından daha farklıdır. Belli bir yaş ve çalışma dünyasının içerisinde olan uzman kişiler, aile yanında konaklama yerine daha özgür olabilecekleri konaklamalı programları ya da otelde konaklamayı tercih etmektedirler. Konaklama ayağı, programın çok mühim bir yerini oluşturmaktadır.

Yönetici eğitim programları, insanın ihtiyacına ve taleplerine göre özenle seçilmesi gereken eğitim programlarıdır. Zira iş yoğunluğundan dolayı bu tarz bir eğitim programına büyük olasılıkla bir daha katılmak için şans bulunamayacaktır. Okullarda kişisel eğitimler alınabileceği gibi şirket olarak da müracaat edilebilir ve firma çalışanlarına özel bir eğitim programı talep edilebilir. Okulların çalışma yoğunluğuna bağlı şekilde yapmakta oldukları bu tarz şirket kontratları ile bir parça indirimli çalışmaları da mümkün olabilir.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın