Yurt Dışında Öğrenimin Size Bütün Maliyeti Ne Kadar?

Yurt dışına öğrenim hususunda en merak edilen konulardan bir tanesi de tabi ki eğitimin bütün maliyetidir. Bütçe planlaması yaparak öğrenimin giderini dürüst bir biçimde hesaplamak hem vize sürecinde hem de öğrenim süresince avantaj sağlayacaktır.

Öğrenim maliyetinin dışında barınma gideri de yurtdışı öğreniminin toplam maliyetini hesaplarken dikkate alınmalıdır. Barınmaya karar verilirken maliyetin haricinde, isteklerin belirlenmeli ve bu öncelikler doğrultusunda aile yanı konaklama, yerleşke içi/Kampüs dışı yurt konaklaması, otel konaklaması, studio daire gibi alternatiflerden birinin tercih edilmesi gerekmektedir. Konaklama türüne, ülkeye, şehre ve ne kadar süreceğine bağlı olarak maliyet değişiklik gösterebilir.

Yurtdışı öğrenim hususunda eklenmesi gerekli diğer giderler içerisinde vize, uçak masrafı ve şahsi harcamalar bulunmaktadır. Uçak biletinin olabildiğince erken alınması maliyetin azalmasına faydalı olabilir. Kişisel harcamalar arasında, alışveriş, yeme-içme ve ulaşım gibi giderler yer almaktadır.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın