Yurt Dışında Öğrenimin Size Toplam Maliyeti Nedir?

Farklı bir ülkede eğitim mevzusunda en çok merak edilen hususlardan bir tanesi de tabii öğrenimin bütün maliyetidir. Bütçe planlaması yaparak eğitimin maliyetini gerçekçi bir biçimde hesaplamak hem vize sürecinde hem de öğrenim döneminde avantaj sağlayacaktır.

Eğitim maliyetinin dışında barınma maliyeti de yurt dışı eğitiminin tüm maliyetini hesaplarken dikkate alınmalıdır. Barınmaya karar alınırken giderlerin yanında, önceliklerin belirlenmeli ve bu istekler doğrultusunda aile yanı konaklama, yerleşke içi/Kampüs dışı yurt barınması, studio daire, otel konaklaması gibi alternatiflerden birinin seçilmesi gerekmektedir. Ülkeye, şehre, konaklama türüne ve süresine bağlı olarak giderler farklılık gösterebilir.

Yurt dışı öğrenim hususunda eklenmesi gereken diğer masraflar içinde vize, uçak masrafı ve kişisel giderler bulunmaktadır. Uçak biletinin mümkün olduğunca erken alınması giderin azalmasına yardımcı olabilir. Kişisel harcamalar hesaplanırken, gidilen ülke ve şehirdeki yaşam maliyetinin araştırılması ve haftalık olarak minimum ve maksimum bir tutar belirlenmelidir.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın