Yurtdışı Lise Seçenekleri

Yurt dışı öğrenim programları çocuklarınız için unutulmayacak ve kendisinin tüm hayatını değiştirecek bir tecrübedir. Kendine olan güvenin çoğalmasının yanında, insanlara ve başka kültürlere bakışı da değişecektir. Uluslararası okul programları sayesinde evladınız bir dünya vatandaşı olacaktır. Ülkeniz dışında lise eğitimini bitirdikten sonra seçtiği ülkede üniversite eğitimi görmesi daha kolay olacaktır.

Yurtdışında lise öğrenimi almak için öğrencinin not ortalaması dikkate alınacaktır lakin ondan daha önemi olan şey ise ailenin bütçesinin yeterli olup olmadığıdır. Eğer yeterli olmayan bir bütçeniz var ise maddi nedenlerden dolayı çocuğunuzun eğitiminin yarım kalabileceği ve bu vaziyetin gencin psikolojisinde büyük hasarlar meydana getirebileceğini hesaba katmanızı öneririz. Ve son olarak; gencin liseyi yurt dışında okuması konusunda aile fertleri hemfikir olmalıdır. Böyle bir konuda ailede fikir farklılıklarının olması gencin geleceğinin etkileyecek duygusal kararlar vermesine neden olabilmektedir.

Liseyi okuyacağınız ülkenin dilini yeterince bilmiyorsanız; dil hazırlık dersleri veren bir lise seçebilir ya da lisenizin talep ettiği yeterliliğe getirecek bir dil kurumunu seçebilirsiniz. Yabancı dil seviyenizin yeterliliğini öğrenmek için okulun sizden istediği yabancı dil sınavından beklenen dereceye ulaşmanız gerekir. Lise ve üniversitelerle anlaşmalı olan kimi dil okulları öğrencinin bu sınavlara girmeden liseye gitmesini sağlayacak okulun istediği akademik derecedeki yabancı dil eğitimini vermektedir.

Detaylı bilgi için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın