Yurtdisi Oğrenimde Hangi Cesit Barinmayi Secmelisiniz

Yurtdışında katılabileceğiniz tüm öğrenim programlarında pek çok konaklama çeşidi ile karşılaşacaksınız. Yurtdışında İngilizce öğrenimi, lisans/yüksek lisans öğrenimi, yaz okulları ve sertifika programları için seçebileceğiniz birçok konaklama çeşidi arasından sizin için uygun olanını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu barınma türleri arasında, aile yanı kalma, Kampüs içi/Kampüs dışı yurt, hostel, otel ve studio daire konaklaması vardır.

Örneğin uzun süreli dil eğitimi görecek ve İngilizce seviyesini geliştirmeyi amaçlayan bir insanın aile yanı barınmayı tercih etmesi önerilebilir. Aile yanı konaklama tercih eden öğrencilerin, evcil hayvan tercihlerini, sigara kullanıp kullanmadıklarını ve bulunuyorsa alerjilerini önceden danışmanlarına bildirmeleri ve barınacakları ailenin şartlarına saygı duymaları gerekmektedir. İstisnai hallerde, yanında kalınan aileden hoşnut olunmaması durumunda konaklamanın değiştirilmesi söz konusu olabilir.

Özellikle Malta gibi yaz yerlerinde yaz döneminde kısa süreli dil eğitimi görecek gençler otel veya hostel barınması seçebilir. Farklı bir ülkede üniversite öğrenimi görecek ve İngilizcesini ilerletmeye ihtiyaç duymayan, kendine ait bir daire tercih eden gençler için studio tarzı daireler uygun olabilir.

Yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için;

1989’dan günümüze yurtdışı eğitim sektöründe öncü firma Global Yurtdışı Eğitim‘i öneriyoruz.

İletişim bilgileri: (0212) 227 0 227

Bir cevap yazın